Bibip.com - BLOG

bibip.com Fikri Nasıl Doğdu?

bibip.com Fikri Nasıl Doğdu?

bibip.com, bilişim ve telekom sektörlerinde yaklaşık 20 yıllık profesyonel geçmişi olan iki kafadar Sinan ve Tolga'nın bir girişim serüveni olarak ortaya çıktı. İkisi de her zaman ülkemizde dünya çapında girişim başarı hikayesi oluşturabilecek bilgi birikimi ve yetişmiş insan kaynağı olduğuna gönülden inandılar. Yıllarca teknik adamlıktan satış ve üst düzey yönetime kadar çeşitli rollerde edindikleri bilgi ve deneyimi, girişimci ruhları ile harmanlayarak Türkiye'de daha önce yapılmayan bir şeyi denemeye karar verdiler.

İkinci el otomotiv sektörü, dünyanın hemen her yerinde olduğu gibi ülkemizde de çeşitli zorlukları barındıran kamaşık bir sektör. Dolayısıyla araç alım satımı gerek alıcı gerekse satıcı açısından uzun uğraş ve zahmet gerektiren bir iş. Bu zahmetleri ortadan kaldırmak için başta Amerika olmak üzere, birçok gelişmiş pazarda bu sektörde e-ticaret'e geçiş ivme kazanmış durumda. Ülkemizde ise çeşitli Internet siteleri kanalıyla pazar yeri mantığında hizmet verilen 2. el sektörü halen yoğun olarak galeriler ve oto acenteleri tarafında domine ediliyor.

Peki bibip.com neyi farklı yapıyor?!.. bibip.com, yenilikçi iş modeli ile alıcı ve satıcı arasındaki tüm süreci kendisi yerine getirerek, taraflar arasındaki muhattaplığı tümüyle ortadan kaldırıyor. Kendi kadrolu uzmanları ile araçların çok detaylı 200 nokta ekspertizlerini gerçekleştiriyor ve stüdyo kalitesinde fotoğraflarını çekerek ilanlarını çıkıyor. bibip.com'un sunduğu bir diğer önemli yenilik ise satılan araçlara satış sonrası 90 günlük mekanik garanti ve yol yardımı desteği vermesi. bibip.com müşterileri araları satın alsalar bile 5 gün içerisinde iade edebiliyor yahut başka bir araçla değiştirebiliyorlar. Yani bibip.com'da sahibinden 2el araç alıp satmak adeta kıyafet alıp satmak kadar kolay. Daha fazla bilgi ve araç potföyümüz için https://bibip.com'a bekleriz 

Arabam Ne Kadar Eder

Satılık ikinci el araba

bibip.com'da yer alan seçme ve temiz 2el arabalar detaylı ekspertizi yapılmış, ihale ile satılık arabalardır. Listemizde yer alan ikinci el arabalardan bir kısmı aşağıdadır: