OTO MAGAZİN

İNGİLTERE 2. EL ARAÇ PAZARI: DOĞRULAR ve YANLIŞLAR

İNGİLTERE 2. EL ARAÇ PAZARI: DOĞRULAR ve YANLIŞLAR

1)  2. El araç alırken nakit ya da debit kart yerine kredi kartı ile ödeme yaparsanız, problem oluşması durumunda daha kapsamlı korumaya sahip olursunuz. Doğru mu, yanlış mı?

CEVAP: Doğru

İngiltere’de 100-30.000 Sterlin arası kredi kartı harcamalarında kredi kartı firmaları ekstra koruma sunmaktadır. Ayrıca bunun için aracın bedelinin tamamını da kartla ödemeniz gerekmez. Örneğin 5.000 Sterlin değerinde bir ikinci el araba alırken, 1.00 Sterlin kaporayı kredi kartıyla kalanı nakit ödemiş olasınız bile 5.000 Sterlinin tamamı koruma altındadır

Bibip.com’dan kredi kartıyla kaporasını ödeyerek dilediğiniz aracı tek tıkla sipariş edebilirsiniz

2) Aldığınız 2. El oto çalıntı çıkarsa, polis aracı sizden alabilir. Doğru mu, yanlış mı?

CEVAP: Doğru

İngiltere’de çalıntı kullanılmış araç satın almanız durumunda, bu tespit edildiğinde polis araca el koyarak sahibine ya da sigorta şirketine teslim eder. Eğer satıcıya karşı herhangi bir işlem yapmazsanız paranızı geri almanız da mümkün olmaz. Bu yüzden 2. El oto’nun güvenilir bir yerden alınması ve geçmişinin satın almadan önce sorgulanması çok önemlidir.

Bibip.com, tüm araçlarının kontrollerini, ekspertizini yapar ve hukuken satışa mani bir durum olup olmadığını kontrol eder ve satılan araçlara satış sonrası çeşitli garantiler ve korumalar sunar.

3) Eğer ikinci el araba için kapora ödemiş ve sonra satın almaktan vazgeçmişseniz kaporanızı geri talep edebilirsiniz. Doğru mu, yanlış mı?

CEVAP: Yanlış

İngiltere’de kapora ödemek, 2. El aracın satın alımı ile ilgili hukuken bağlayıcı akit altına girmek anlamına gelir. Dolayısıyla satıcı kaporayı iade etmekle yükümlü değildir.

Bibip.com’da kapora ödeyerek sahibinden satılık araba rezerve edebilirsiniz. Aracı satın almaktan noter satışına kadar koşulsuz vazgeçebilirsiniz. Bu durumda kaporanızın %100’ü tarafınıza iade edilir.

Arabam Ne Kadar Eder

Satılık ikinci el araba

bibip.com'da yer alan seçme ve temiz 2el arabalar detaylı ekspertizi yapılmış, satış sonrası garanti korumasıyla satılmaktadır. Dilerseniz taksitle araba için anlaşmalı bankalarımızdan kredi kullandırabiliriz. Listemizde yer alan ikinci el arabalardan bir kısmı aşağıdadır: