OTO MAGAZİN

Intel, otonom araba teknolojisi şirketi Mobileye'yı satın aldı

Intel, otonom araba teknolojisi şirketi Mobileye'yı satın aldı

ABD'li çip üreticisi Intel, Mobileye'nin uzmanı olan 15.3 milyar dolarla (12.5 milyar sterlin) devralınan sürücüsüz arabalara büyük bahisler alıyor.

Intel otonom sürüş sistemleri geliştiren İsrailli şirket için nakit olarak 63.54 $ bedel ödeyecek.

Mobileye ve Intel, bu yılın ikinci yarısında 40 test aracı yola koymak için Alman otomobil üreticisi BMW ile birlikte zaten birlikte çalışıyorlar.

Intel, sürücüsüz oto pazarının 2030 yılına kadar 70 milyar dolara yakın olmasını bekliyor.

Kudüs'teki Mobileye'nin 27 otomobil üreticisi ile sözleşmesi var. Aynı zamanda, otomobiller ve kamyonlara halihazırda takılı olan otomatik acil durum fren ve yarı otomatik cruise kontrol sistemleri çalıştıran yazılımlar için piyasanın yaklaşık üçte ikisini kontrol ediyor.

Teknoloji şirketleri otonom arabaları çalıştırmak için yarışıyorlar.

Bu ayın başlarında, Nissan testi Dönüştürme yapraklı bir araç sürdü ve araçların 2020 yılına kadar kullanılmasını umduğunu söyledi.

Google da, otonom araçların kapsamlı bir şekilde geliştirilmesini sağladı.

Anlaşmayı açıklayan Intel, otomobillerin "yardımcı sürüşten tamamen özerk duruma ilerledikçe giderek tekerleklerde veri merkezleri haline geliyor" dedi.

Çip üreticisi, 2020 yılına kadar süresiz otomobillerin günde 4000 GB veya 4 terabyte veri üretip, bilgi için mayın alabileceğini düşünüyor.

Loop Capital Markets analisti Betsy Van Hees, Intel'in otomotiv pazarında çok az varlığa sahip olduğunu ve "bu, önemli büyüme fırsatları olan bir pazara girmek için muazzam bir fırsat" dedi.

Notre Dame Üniversitesi akademisyeni Timothy Carone şunları söyledi: "Büyük oyuncular, kişisel bilgisayar devrimi kadar seminal bir değişim için kendilerini konumlandırmanın yollarını bulma yolları buluyor."

Intel'in hisseleri New York'ta% 2.2 düşüşle 35.10 $ 'a geriledi.

Mobileye, "yol güvenliği ve çarpışmaları azaltmak için görsel tabanlı sistemler" geliştirmek amacıyla 1999 yılında kuruldu.

Intel'in otomatik sürüş grubu ile birlikte şirket, İsrail'de olacak ve Mobileye'nin kurucu ortağı, başkanı ve teknoloji sorumlusu olan Amnon Shashua tarafından yönetilecek.

Mobileye geçen yılın sonuçlarında, vergi öncesi kârı 79.7 milyon dolardan 125.4 milyon dolara yükselirken, geliri 358 milyon dolara üç kat daha fazla artırdığını belirtti.

Yakında otonom araçların yollarda yaygınlaşmasıyla ülkemizde de 2el araba listesinde sizlere otonom elektrikli araçlardan da sunmayı hedefliyoruz.

Arabam Ne Kadar Eder

Satılık ikinci el araba

bibip.com'da yer alan seçme ve temiz 2el arabalar detaylı ekspertizi yapılmış, satış sonrası garanti korumasıyla satılmaktadır. Dilerseniz taksitle araba için anlaşmalı bankalarımızdan kredi kullandırabiliriz. Listemizde yer alan ikinci el arabalardan bir kısmı aşağıdadır: