OTO MAGAZİN

Ramazan Bayramı Tatili için yola çıkmadan araç kontrolü

Ramazan Bayramı Tatili için yola çıkmadan araç kontrolü

2017 Ramazan bayramı aynı zamanda 24 Haziran Cumartesi - 27 Haziran Salı günlerini kapsayan bayram tatili de demektir. Bu sene 2017 Ramazan Bayramı, uzun ve yorucu bir okul yılının da kapanmasının hemen ardından başlayacağı pekçok aile için memleketteki sevdiklerinin yanında veya bir tatil beldesinde ailecek geçirilecek hakedilmiş bir tatil demektir.

Eğer sizde bu sene ramazan bayramı tatilinde uzun bir yolculuğa çıkmayı düşünüyorsanız, yola çıkmadan önce arabanızda temel bazı kontrolleri tamamlamanızı öneririz. Eğer yola çıkmadan önce sağlam ve güvenilir bir araba almak istiyorsanız da hemen sahibinden satılık arabalar sayfalarımızdan ikinci el araba fiyatları hakkında bilgi edinerek, bir birinden güzel ikinci el araba seçeneklerimizden bütçenize uygun hayalinizdeki 2el oto alabilirsiniz.

Bayram Tatili için yola çıkmadan önce aşağıdaki kontrol listesini incelemenizi öneririz:

- Fren sistemini kontrol edin

- Akü bağlantısının temiz, sıkı ve korozyona uğramış olduğundan emin olun.

- Motor yağı, hidrolik direksiyon ve fren ve şanzıman ile ön cam yıkayıcı solventi ve antifriz / soğutucu da dahil olmak üzere filtreleri ve sıvıları kontrol edin. Kirli hava filtreleri gaz atabilir ve motorun güç kaybına neden olabilir.

- Çatlak, kırılgan, yıpranmış, gevşek veya aşın aşınma belirtileri gösterecek hortumları ve kayışları kontrol edin. Bunlar elektrik sistemi, klima, hidrolik direksiyon ve soğutma sisteminin düzgün çalışması için kritik öneme sahiptir.

- Lastiklerin basıncını ve lastik sırtı da dahil olmak üzere lastikleri kontrol edin. Yetersiz şişirilmiş lastikler bir aracın yakıt tasarrufunu azaltır ve eşit olmayan aşınma, tekerlek ayarlamasına duyulan gereksinimi belirtir. Lastikler ayrıca şişlikler ve kel lekeler açısından kontrol edilmelidir.

- Aracınızın mutlaka rot balans ayarlarını yaptırın.

- Yakıt dökülmesi veya buharlaşmasını önlemek için benzin kapağının hasarlı, gevşek veya eksik olmadığını kontrol edin.

- Arabanızın periyodik bakım zamanını ve son muayene KM'sini kontrol ederek zamanı geldiyse mutlaka periyodik bakımını tamamlatın.

- Yolculuğa çıkmadan önce iyice dinlenin ve yola çıkmadan önce hafif ve az yemek yemeye özen gösterin.

- Gideceğiniz istikamete göre yolculuk boyunca daha iyi görüş alanına sahip olmak için, güneşin karşınızdan gelme süresinin min. olacağı bir saatte yolculağa başlayın.

Arabam Ne Kadar Eder

Satılık ikinci el araba

bibip.com'da yer alan seçme ve temiz 2el arabalar detaylı ekspertizi yapılmış, satış sonrası garanti korumasıyla satılmaktadır. Dilerseniz taksitle araba için anlaşmalı bankalarımızdan kredi kullandırabiliriz. Listemizde yer alan ikinci el arabalardan bir kısmı aşağıdadır: