OTO MAGAZİN

Türkiye de Elektrikli Araçlar Yaygınlaşsın - Sıfır Emisyon Sıfır Komisyon

Türkiye de Elektrikli Araçlar Yaygınlaşsın - Sıfır Emisyon Sıfır Komisyon

Gelişmiş ülkeler otomotiv sektörünün geleceğini elektrikli araçlarda görüyor. Sürdürülebilir bir büyüme için fosil yakıtlardan bir an önce vazgeçmek zorundayız. Elektrikli arabalar şu an için en uygun çözüm olarak görünüyor.

Norveç'te alın bir karara göre, 2025 yılında fosil yakıtlı araçların tamamen yasaklanması gündemde. İleride şehirlerin üstündeki eksoz gazı dumanının ortadan kalkması haricinde benzin istasyonları, rafineriler, petrol tankerleri ve hata petrol savaşlarının da son bulacağını umut ediyoruz.

Bunların sadece hayal olmadığı, çok yakın bir geleceğin gerçekliği olduğunu bir göstergesi de ABD'de satılan elektrikli araba ve hibrit araçlara duyulan ilgideki artış. Evet Tesla, kendi kendine sürmek, otomatik park, yol takip, çarpışma önleme vb pekçok özelliği ile otomobil dünyası haberlerinde sıklıkla karşımıza çıkıyor. Öte yandan Tesla'nın en önemli özelliklerinden birisi kuşkusuz sıfır emisyonlu, elektrikli araba olması.

Elektrikli arabalar için neden bu kadar zaman beklemek zorunda kaldığımızı anlamak kolay değil. Aslında bunu benzinli araçların çıktığı zaman duyulan şüpheye benzetmek sanırım yanlış olmaz. Evden sonra pekçok insanın en pahalı yatırımı olan araba alma kararında kuşkusuz ikinci el fiyatı da önemli bir kriter. Sıfır araç olarak aldığınız ve bir zaman sonra 2el araba olarak satışa çıkarttığınız zaman hızla ve kolayca müşteri bulmanız önemli. Sanırım bu sebeple elektrikli araba konusunda tüketicilerin büyük bir şüphesi var. Ancak tüm dünyadaki göstergeler elektrikli araçların artık zamanı geldiğini gösteriyor.

garantili ekspertizli ikinci el araba almak isteyenlerin ilk tercihi bibip.com'dan ülkemizde düşük emisyonlu araçların yaygınlaşması için büyük kampanyamız başlıyor. sahibinden satılık araba için bibip.com'da hibrit ve elektrikli arabalar için satış komisyonunuz sıfırlıyoruz!! 2017 yılı içinde platformumuz üzerinden hibrit ve elektrikli araba satmak isteyen araç sahibi hiçbir komsyon ödemeyecek.

 

Araç Modeli Mart 2017
Audi A3 e-tron 414
BMW 330e 365
BMW 740e 42
BMW i3 703
BMW i8 49
BMW X5 xDrive 40e 397
Cadillac ELR 2
Chevy Bolt 978
Chevy Volt 2132
Chevy Spark EV 3
Ford C-Max Energi 662
Ford Focus Electric 407
Ford Fusion Energi 1002
Kia Soul EV 171
Mercedes B250e 50
Mercedes C350e 17
Mercedes GLE550e 47
Mercedes S550e 60
Mitsubishi i 3
Nissan Leaf 1478
Porsche Cayenne S E-Hybrid 126
Porsche Panamera S E-Hybrid 3
Smart ED 13
Tesla Model S 4700
Tesla Model X 3900
Toyota Prius Prime 1618
Volvo XC90 T8 103
Volkswagen e-Golf 342

Arabam Ne Kadar Eder

Satılık ikinci el araba

bibip.com'da yer alan seçme ve temiz 2el arabalar detaylı ekspertizi yapılmış, satış sonrası garanti korumasıyla satılmaktadır. Dilerseniz taksitle araba için anlaşmalı bankalarımızdan kredi kullandırabiliriz. Listemizde yer alan ikinci el arabalardan bir kısmı aşağıdadır: