OTO MAGAZİN

Yaz tatili için yola çıkmadan önce mutlaka yapmanız gereken 14 madde

Yaz tatili için yola çıkmadan önce mutlaka yapmanız gereken 14 madde

Uzun zamandır beklenen yaz tatili için havaalanına gidiyorsunuz ve aniden fark edersiniz - çöpü çıkarmadınız ve eve balık gibi kokan bir eve geleceksiniz. Veya, daha da kötüsü, koridor koltuğuna oturmaya başladın ve garaj kapısını açıp kapatmadığınızı hatırlayamıyorsunuz.

Şehrin dışına çıkmanın tüm heyecanı ile bazı önemli gevşek uçları bağlamayı unutmak kolaydır.

Hazırlamak ve uzun bir tatil için paketlemek düşünce ve organizasyon gerektirir. Seyahat ne kadar uzun olursa olsun, iyi bir kontrol listesi, hazır olduğunuzdan ve rahatlamaya hazır olduğunuzdan emin olmanıza yardımcı olabilir. Bir sonraki kaçışınız için ayrılmadan önce kesinlikle dikkat etmeniz gereken şey:

1. Kopyala

Pasaportlar, kredi kartı bilgileri, güzergahlar, onay numaraları, sigorta kartları, acil tıbbi bilgiler. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız tüm yaşamsal bilgilerin bir kopyasını edinmek faydalı olabilir. Güzergahınızın bir kopyasını yapın ve güvenilir bir arkadaşınıza verin. Umarım tatiliniz rahatlar ve üzerindeki tek heyecan iyi bir çeşittir, ancak planlarınızı bilen ve acil durumlarda yardımcı olabilecek birinin olması önemli bir korumadır.

2. Korumayı getirin

Cildin için öyle. Özellikle tropik iklimlere seyahat ediyorsanız güneş kremi ve böcek iticisini paketleyin. Ayrıca, bazı ağrı kesiciler, bant yardımları ve tatilde çok yararlı olabilecek diğer temel bilgiler içeren, temel bir seyahat ilk yardım setini de paketleyin.

3. Gücünü unutma

Tatilde sizinle birlikte elektronik cihazlar getiriyorsanız - ve tabii ki siz de- şarj cihazlarınızın olduğundan ve cihazlarınızı şarjlı tutmak için taşınabilir bir pil bulunduğundan emin olun. Yeni bir şarj cihazı satın almak ya da ölü bir telefon hakkında endişe etmek gereksiz bir acıdır. Yol gezileri için bir araç şarj aleti paketi yapın.

4. İlk gününüzü planlayın

Seyahatinizden önce, tatilinizin ilk gününün temellerini planlayın. Havalimanından otelinize nasıl geldiklerini öğrenin, varış noktanızın çevrimdışı Google Haritasını indirin ve mağazalarınızı veya bölgenizdeki otobüs ve tren istasyonlarını keşfederek ilk gününüzü daha pürüzsüz hale getirin.

5. Yanıt cevaplayıcınızı ayarlayın

Mükemmel bir dünyada, e-posta, tatiller sırasında askıdaki animasyon durumuna geçer ve gelen kutunuza dönmek normal bir sabahtan daha stresli olmazdı. Fakat gelecekteki ütopyaya ulaşana kadar, cevap cevapcısı var - kusurlu ama yararlı. Komik bir yanıtla biraz canlandırmayı düşünün.

6. Bankanızı ara

Nereye gidiyorsanız, şansınız çok iyi, biraz paraya ihtiyacınız olacak. Bankanıza nerede olacağınızı bildirmek için önceden bir zaman çağırın ve siz yokken kredi kartı veya bankamatik kartlarınızla ilgili sorun yaşamayın. Ayrıca, nakit erişiminizin varış noktanızda ne olacağını bildiğinizden emin olun, özellikle uluslararası olması durumunda. Havalimanlarında döviz kurları çok kötü - sizi otele ulaştırmak için yeterli yerel para birimine sahip olduğunuzdan ve daha uygun bir oran olduğundan emin olun.

7. Buzdolabını temizleyin

Seyahatinizle çakışan son kullanma tarihlerine sahip yiyecekleri veya bozulabilir öğeleri atın. Buzdolabının temizlenmesi için beş dakika, temiz bir iade için küçük bir fiyattır.

8. Baskıları durdurun (ve postane)

Bu uç özellikle uzun yolculuklar için önemlidir. U.S Postal Service, siz yokken postalarınızı tutan bekletilen posta hizmeti için çevrimiçi bir istek formuna sahiptir.

9. Yaklaşan son tarihleri ​​unutmayın

Uzaktayken ödenecek olan faturaları ödeyin. Dinlendirici bir tatilin ardından sizi selamlamak istediğiniz son şey geç bir ücrettir.

10. Boştaki anahtarınızı hareket ettirin

Yedek anahtarınızı hoşgeldiniz kağıdının altına veya dışarıdaki bir saksıda tutarsanız, içeriye almayı veya güzergâhınızın bir kopyasını alan güvenilir arkadaşına vermeyi düşünün. Ve döndüğünüzde onu saklamak daha iyi bir iş yapın.

11. Tuvalet kasesine fırın soda serpin

Bu sadece klozetinizdeki durgun suyun önüne geçmez aynı zamanda lekelenmesini de önleyecektir. Ayrılmadan önce çöpü atmak ve geri dönüşüm yapmak iyi bir fikirdir. Bonus, evi terk etmeden önce yatağı hazırlama irade gücüne sahip olan herkese işaret eder.

12. Perdelerinizi kapatın

Perdelerinizi kapalı tutmak, insanların evde görünmediklerini görmelerini önleyecektir.

13. Cihazlarınızı fişten çekin

Uzakta olduğunuzda elektronikleri takılı tutmak, elektrik faturalarınızı ve boşaltma enerjinizi artırabilir. Lambaların, tost makinelerinin, kahve makinelerinin, pulların ve kurutucuların, bilgisayarların ve TV'lerin fişten çekilmesi size para kazandırabilir. New York'taki ortalama aylık elektrik faturası 2013'te 113 $ oldu. Yolda en azından birkaç yemek yetecek değer.

14. Otomatik ışıkları ve alarmları ayarlayın

Otomatik ışıklar, bir alarm sistemi var mı - yoksa her ikisi de mi? Gitmeden önce ayarlamayı unutma. Sonuçta, bu yüzden onlar için ilk etapta para ödüyorsunuz.

ikinci el araba almak istiyorsanız mutlaka satılık araçlar bölümünü kontrol edin. Birbirinden temiz sahibinden satılık arabalarımızdan dilediğinizi uygun koşullarla alabilirsiniz.

Arabam Ne Kadar Eder

Satılık ikinci el araba

bibip.com'da yer alan seçme ve temiz 2el arabalar detaylı ekspertizi yapılmış, satış sonrası garanti korumasıyla satılmaktadır. Dilerseniz taksitle araba için anlaşmalı bankalarımızdan kredi kullandırabiliriz. Listemizde yer alan ikinci el arabalardan bir kısmı aşağıdadır: