Yardım

Cevap

Şu an için binek ve SUV tipi sahibinden satılık araçları, 6 yaşını ve 120,000 km'yi geçmemiş olmak ve büyük hasarı olmamak koşulu ile sistemimize kabul ediyoruz.

Cevap

Çok kolay. Satılık araç listesinden beğendiğiniz aracı seçip "İLERLE" tuşuna bastığınızda çıkan ekranda araç bilgileri ve ödeme detayları belirecektir. Bu aşamada tekrar “İLERLE” tuşuna basarak iletişim/fatura bilgilerinizi ve teslimat adresini girmeniz gerekmektedir. Tekrar ilerle butonuna basarak 500TL’lik ön ödeme ekranına gelirsiniz. Geniş anlaşmalı banka ağımız sayesinde dilediğiniz bankanın kredi kartı ile ön ödemeyi güvenli bir şekilde yapıp siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Siparişinizin akabinde bibip.com tarafında sipariş teyidiniz ve ödeme detaylarınız size iletilir. 2 iş günü içerisinde araç alım vekaletinizi ve kalan bakiyeyi bibip.com’a (Birebir Motorlu Taşıtlar A.Ş.) iletmeniz gerekmektedir. Alım işlemi bibip.com ekibi tarafından sizin adınıza 2 iş günü içerisinde gerçekleştirilerek aracınız size teslim edilir. İstanbul içi bir adrese aracınızın nakliyesi ücretsiz olarak gerçekleştirilir. İstanbul dışı bir adrese ise talep etmeniz durumunda ücreti karşılığında nakliye hizmetimiz bulunmaktadır.

Cevap

Evet. bibip.com'da yer alan tüm 2el araçlar - fabrika garantisi bitmiş olsa dahi - 90 gün / 3.000 KM boyunca motor, şanzıman ve diferansiyel arızalarına karşı ücretsiz garanti ve 7/24 yol yardımı kapsamındadır. Bu hizmet sadece Türkiye sınırları içinde geçerlidir.

Cevap

Araç değerlemesini, piyasadaki ikinci el araba alım satım hareketlerini günlük olarak detaylı takip eden piyasa analiz yazılımımız ile yapıyoruz. İlan fiyatları piyasadaki emsal araçlar için gerçekleşen en düşük fiyatlı satış bedelleri dikkate alınarak belirlenmektedir. Bu sayede bibip.com’da müşterilerimize daima KALİTELİ ve İYİ FİYAT’lı 2.el arabalar sunulmaktadır.

Cevap

Bibip.com üzerinden ön ödemeyi yapıp aracınızı sipariş ettikten sonra, size sipariş teyidi için dönüş yapılır. Bundan sonra 2 iş günü içerisinde noter alış vekaletini tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir. Alım işlemi bibip.com ekibi tarafından sizin adınıza 2 iş günü içerisinde gerçekleştirilerek aracınız size teslim edilir. Sizin notere gitmenize gerek yoktur. İstanbul içi bir adrese aracınızın nakliyesi ücretsiz olarak gerçekleştirilir. İsanbul dışı bir adrese ise talep etmeniz durumunda ücreti karşılığında nakliye hizmetimiz bulunmaktadır.

Cevap

Beğendiğiniz aracı bibip.com’dan sipariş etmeden önce sitemiz üzerinden mevcut aracınızın bilgilerini bize ileterek takas değerlendirmesi talep edebilirsiniz. Takas talebinizin olumlu görülmesi durumunda en geç 1 iş günü içerisinde takas teklifimiz tarafınıza iletilir. Takas teklifi, yalnız bibip.com’dan araç satın almanız durumunda geçerlidir

Cevap

Araçlarımız satış sonrası 90 gün boyunca 7/24 mekanik garanti ve yol yardımı korumasında olup söz konusu garantiler araç ilan fiyatına dahildir. Araç satışı için vekaletin yanı sıra, aracın kalan bakiyesini ve noter satış masrafı ve aracılık hizmeti için ilave 250TL’yi bibip.com (Birebir Motorlu Taşıtlar A.Ş.) hesabına transfer etmeniz gerekmektedir. Sipariş teyidinde transfer etmeniz gereken meblağ detaylı olarak gösterilmektedir. Bunun dışında herhangi bir ödeme yapmanıza gerek yoktur.

Cevap

bibip.com'da satılık ikinci el araçlar; 200 nokta ekspertizine tabi tutularak araçların karoser, yürüyen aksan, sürüş deneyimi ve elektronik kontrol sistemlerindeki arıza bilgileri, geçmiş kaza ve servis kayıt durumları incelenir. Detaylı ekspertiz raporu ve en küçük kusurları dahi gösteren yüksek kalite fotoğraflar tüm ilanlarda müşterilerimizin bilgisine sunulmaktadır. Bu sayede Alıcı müşterilerimiz araçlarını adeta görüp kullanmış kadar bilgi sahibi olarak sipariş ederler. Bunun dışında bir test sürüşü yapılmadan direkt satış işlemi gerçekleştirilir. Ancak Alıcı müşterilerimiz, aracın ekspertiz durumunda değişiklik olmaması ve 1.000km’den fazla kullanılmamış olmak koşulu ile satın aldıkları aracı sebep göstermeksizin 5 Gün içerisinde bibip.com’a iade edebilirler. 250 TL’lik noter satış aracılık hizmeti hariç ödedikleri tüm para Alıcı müşterimize iade edilir. İade işlemleri sadece İstanbul ili sınırları içerisinde yapılabilmektedir. Aracın iade öncesi bibip.com yerleşkesine getirilmesi Alıcı müşterimizin sorumluluğundadır.

Cevap

Müşterilerimiz beğendikleri aracı anlaşmalı bankalarımızdan taşıt kredisi kullanarak satın alabilirler. Kredi kullanmak isteyen müşterilerimizin sipariş sırasında bu isteklerini belirtmeleri gerekir. Kredi başvuru işlemleri için sipariş sonrası yetkililerimiz müşterimize ulaşarak gerekli işlemleri gerçekleştirmektedir. Müşterimizin KKB notu yahut başka bir sebeple krediye engel durumu olmaması durumunda 1 iş günü içerisinde kredi işlemleri sonuçlanmaktadır.

Cevap

Alıcı müşterilerimiz, aracın ekspertiz durumunda değişiklik olmaması ve 1.000km’den fazla kullanılmamış olmak koşulu ile satın aldıkları aracı sebep göstermeksizin 5 Gün içerisinde bibip.com’a iade edebilirler. 250 TL’lik noter satış aracılık hizmeti hariç ödedikleri tüm para Alıcı müşterimize iade edilir. İade işlemleri sadece İstanbul ili sınırları içerisinde yapılabilmektedir. Aracın iade öncesi bibip.com yerleşkesine getirilmesi Alıcı müşterimizin sorumluluğundadır.

Cevap

Şu an için ekspertiz hizmetini sadece İstanbul ili içerisinde bibip.com yerleşkelerinde verebiliyoruz. Ekspertiz yapılacak yeri ve saati sitemizden “SAT” seçeneğini seçerek ilerlediğinizde ekspertiz randevu sistemimizden belirleyebiliyorsunuz

Cevap

Oto ekspertiz muayenemiz 200 nokta testi içermektedir. Bu test kapsamında aracın gövde, gövde altı, iç mekan, motor ve yürüyen aksamı çok detaylı incelenmektedir. Ayrıca yol testi yapılarak, aracın gürültü, hızlanma, frenaj gibi özelliklerinin marka/modelden beklenen düzeyi karşılayıp karşılamadğı tespit edilmektedir.

Cevap

Hayır. Araçlarımız sahibinden satılık ikinci el arabalardır ve satışı yapılana kadar sizde kalmaya devam edebilir.

Cevap

Bibip.com olarak sahibinden satılık 2. El arabaları yalnız 6 yaşını ve 120,000 km'yi geçmemiş olması ve büyük hasarı olmaması durumunda sistemimize kabul ediyoruz. Hali hazırda binek ve SUV tipi araçların satışını gerçekleştiriyoruz. Ekspertiz sonrası size kati fiyat teklifi sunulur. Sunulan teklif aracınızın konsinye satışı içindir. Konsinye satışlarda aracınızın satış yetkisini 30 gün boyunca yalnız bibip.com’a verirsiniz, aracınız satılana kadar sizde kalmaya devam eder. Dilerseniz finansman, stoklama ve alım/satım maliyetleri kati fiyat üzerinden düşülerek aracınızı hemen de satabilirsiniz. Bu durumda aracınızı bibip.com'a satış ile birlikte teslim edersiniz. Hemen satış seçeneği her araca ve her durumda uygulanamamaktadır. Aracınızın hemen satış kapsamına girip giremeyeceğini Ekspertiz sonrası öğrenebilirsiniz

Cevap

Araç ilanları bibip.com tarafından çıkılır ve ücretsizdir. Aracınızın ilana çıkılması öncesinde mutlaka bibip.com ekibi tarafından ekspertizinin yapılması gerekmektedir. Ekspertiz hizmet bedeli 250TL olmakla birlikte, aracınızın bibip.com üzerinden satılması durumunda ücretsizdir ve satışla birlikte size iade edilir. Ekspertiz sonucu size aracınız için kati fiyat teklif edilir. Bu fiyat satış sonrası sizin elinize geçecek tutardır. Bunun dışında herhangi bir ödeme yapmanız gerekmez.

Cevap

Sistemimize kabul ettiğimiz sahibinden satılık araçlar için ortalama 2 hafta içerisinde satış süresi öngörüyoruz. İstisna olarak aracınız 30 gün içinde satılamaz ise aracınızın marka/modelindeki kontenjan uygunluğuna göre size teklif edilen hemen satış bedeli üzerinden aracınızı, kabul etmeniz durumunda biz satın alıyoruz

Cevap

Ekspertiz sonrası size sunulan araç konsinye satış bedeli arabanızın gerçek piyasa değeridir, ve bu değer piyasadaki ikinci el araba alım satım hareketlerini günlük olarak detaylı takip eden piyasa analiz yazılımımız ile yapılmaktadır. Hemen satış bedeli ise aracınızın marka/modeli için bibip.com araç kontenjanı bulunması durumunda finansman, stoklama ve alım/satım maliyetleri konsinye satış fiyatı üzerinden düşülerek hesaplanan değerdir. Hemen satış bedeli yine kontenjanın uygun olması ve talep etmeniz durumunda ekspertiz sonrası size sunulmaktadır.

Cevap

Konsinye satış seçmeniz durumunda arabanızı 30 gün boyunca satma hakkını bize veren satış aracılık sözleşmesini imzalarsınız. Satılık arabanız, aracınızın bibip.com’da satışta olduğu süre boyunca sizde kalmaya devam eder. Aracınıza alıcı çıktığında size bilgi verilir ve bundan sonra aracınızı 2 gün içerisinde satış vekaletinizle birlikte bibip.com ekspertiz yerleşkelerinden birine getirerek teslim etmeniz gerekir. Bu yerleşkede araç kabul ekspertizi yapılır. Ekspertiz durumunda değişiklik olmadığının tespit edilmesiyle birlikte araç bedeli size ödenerek vekaletinizle birlikte aracınız satılmak üzere teslim alınır. Aracın satışta kaldığı süre boyunca Satıcı müşteri kendisi yahut başka kanallar üzerinden aracını satamaz. Ayrıca ekspertiz durumunda oluşan değişiklikleri bibip.com’a bildirmekle yükümlüdür. Bu bildirimin yapılmaması yahut bibip.com’un sözleşme süresi içerisinde satışta devre dışı bırakılmasından doğabilecek hak ve zararlar sözleşme kapsamı çerçevesinde Satıcı müşterimizden tahsil edilir. Bildirimin yapıldığı durumlarda herhangi bir müeyyide uygulanmaksızın araç ilandan kaldırılır yahut karşılıklı anlaşılacak yeni değer üzerinden tekrar ilana çıkılır.

Cevap

Hemen satış yapıldığı durumda, aracınızın bibip.com’a noter satışı sırasında araç bedeli hesabınıza transfer edilir. Konsinye satışlarda ise aracınıza alıcı çıkmasını müteakip aracınızı bibip.com yerleşkesine getirerek yaptıracağınız kabul ekspertizi (satışta kaldığı süre boyunca aracınızın ekspertiz durumunda değişiklik olmadığının tespiti için yapılır) sonrası aracınızı ve satış vekaletini bibip.com’a teslim etmeniz ile birlikte hesabınıza geçilir.

Cevap

Çok basit. 6 yaş ve 120,000 km'yi geçmemiş ve iyi durumda olması halinde binek yahut SUV tipi aracınız bibip.com üzerinden satılabilir. Bunun için sitemizde “SAT” butonuna tıklayarak birkaç basit bilgi girişi ile aracınızın tahmini piyasa değerini hemen öğrenebilirsiniz. Sonraki adıma geçerek kati değerleme için Ekspertiz Randevu sistemimizden İstanbul ili dahilindeki bibip.com ekspertiz yerleşkelerinden ekspertiz randevusu alabilirsiniz. Aracınızı randevu saatinde bibip.com yerleşkesine getirmeniz gerekmektedir. Oto-Gurmelerimiz satılık aracınızın detaylı ekspertiz muayenesini yaparak, ekspertiz sonucuna göre kati satış bedelini size sunarlar. Sonrasında arabanızın satış hakkını 30 gün boyunca bibip.com’a veren satış aracılığı sözleşmesini imzalamanız ile birlikte sahibinden satılık aracınızın detaylı fotoğrafları çekilerek ilanını çıkarız. Konsinye satış olması durumunda aracınız satılana kadar sizde kalmaya devam eder. Hemen satış uygulanması durumunda aracınız, bibip.com’a noter satışı yapılarak sizden teslim alınır. Ödemeniz noter satışı sırasında hesabınıza transfer edilir.